פג

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"הפגות היא שאיפתו הנעלה ביותר של האדם. על אדם לשאוף להיות פג, ולשאוף גם שאכטה מהנרגילה באותה הזדמנות.."
~ הדודו על האבטלה בשוק ההון


[עריכה] הגדרה

על פי רוב, פג הוא תינוק שנולד תקופה מסוימת לפני מלאות תשעה חודשים להריון. בשפה הרוסית נקרא אירנה. בשנים האחרונות, המונח פג נכנס ללקסיקון הלאומי במובן חדש. המונח פג של היום הוא אדם העושה דברים מפגרים ונהנה לשבת בחברת פגים אחרים (ע"ע פגייה) ולרבוץ.

יש הסוברים, כי פג הוא אדם שעשה דבר מטופש, אך אין זה רק זה - אנשים כאלה נקראים טפשים, אלא ההוויה של הפגות היא שהופכת אדם ממפגר לפג (כמובן, גם לידה לפני הזמן).

אדם שאינו נולד לפני הזמן, אך רוצה להיות פג, עליו להיות מוכתר על ידי פג אותנטי, או ע"י אחד מוכתר, ולקבל מידיו את התואר. על הפג המעניק את התואר לחכוך היטב בדעתו לפני העברת אחריות כה כבדה לאדם אחר (או, להבדיל, פשוט לתקוע את הראש באסלה).

התואר פג מעניק אחריות כבדה מאוד על המקבל. אותו פג יצטרך במשך כל זמן חייו (או 20 שנה על התנהגות טובה) לבחון את גבול סבלנותה של החברה אליו. עליו לכופף את החוקים, אך לא לשבור אותם (שבירה של חפצים, לעומת זאת, תתקבל בברכה), ועליו להיות דוגמה ומופת לשאר פגי העולם.

הפג, בצורתו המודרנית, נוצר בתחילה בצפון הארץ בעיר חיפה. עד מהרה, הצטרפו חבורה של 10 אנשים לאותה כת מסתורית, וכיום אוכלוסית הפגים בארץ מונה 11 איש.

[עריכה] מקור

מקור המילה פג גזור מהמילה הלועזית אמנסיפציה (מאנגלית: Stupid Ass Motherf#@!#r), אם כי לא ידועה הסיבה. הסטוריונים משערים שכינוי זה הוא פועל יוצא של החברה האשורית ששרדה בארץ ישראל עד היום הזה, והם נקראים משפחת רומם (אב המשפחה - שמו עמית, אם המשפחה - שמה/ו ימית).

יש הסוברים כי ישיבה ממושכת בבית השימוש מגדילה את הסיכוי לטחורים!!!

[עריכה] הפג בראי המקרא

"בראשית ברא אלוהים את האדם. והאדם נברא ביום הרביעי ויקרא אותו אלוהים פג. וישמידהו אלוהים וירא כי טוב. "
~ התנ"ך הדודאיסטי על פרק א' פס' כלשהו


לראשונה נזכר הערך "פג" בפרק א' של התנ"ך הדודאיסטי. הפג מתואר כחיה מיתית בעלת קרן אחת בצד הימני של המצח, אשר מתנגדת לשלטונו של האל, ולעבודה זרה (או כלשהי) כאחד. במהלך המאבק מנסה אלוהים לשכנע את הפג שהוא לא באמת הכרחי, והפג אכן משתכנע, אבל זה לא אכפת לו. לבסוף מביס אלוהים את הפג, אבל לא יודע שהפג הספיק להביא לעולם צאצא, שנולד לפני הזמן.


צאצא זה הוא הפג המודרני, עפ"י התפיסה הדודאיסטית-דתית-יהודית-מקראית-קונסרבטיבית-אפלטונית-מודרנית-אימבצילית-חצילית. הכח הפיזי של אביו המיתולוגי של הפג התנוון עקב הרביצה הממושכת, והקרן הוחלפה ברעב עמוק מאוד לפיצה עבה במיוחד.

[עריכה] שימוש במושג "פג"

ניתן להשתמש במילה פג במשפט "בוסטוק הוא פג" (בוסטוק- נושא, הוא- אוגד, פג- נשוא). בעבר, בוסטוק היה פג. בעתיד, בוסטוק יהיה פג. נקבה- פגית.

שורש פ.ג.ע (מלשון פגע וברח - תאונה מצערת שמתרחשת להורי הפג, ולכן הוא פגום - גם כן מלשון פג).

פעולות מלשון פג: פגות, התפוגגות, פגיגיות, להיפוג ולפגג.

הפעולה משמעה להיות פג, ועצם השימוש בפעולה זו גורמת לדובר להיות ממממש פג.

האדם האחרון שידוע עליו שהשתמש במונחים אלה נמצא כעת בכיסא גלגלים, סתם כי לא בא לו לקום.

[עריכה] שימושים מתמטיים לפג

במאה התשע-עשרה, מתמטיקאי צרפתי העונה לשם דודו לה פג הציע תחליף לקבוע pi בשם פג. מאותו רגע והלאה, או לפחות ב20 הדקות שלאחר מכן, כל עוגת תפוחים ברדיוס של 4 ס"מ מהמתמטיקאי נקראה פג.

∏=pg


כ120 שנה לאחר גילוי זה, מתמטיקאי גרמני הרמן פון פג (Hermän Fön Pägnn), קרוב משפחה של לה פג, לאחר 119 שנים של חקירה, גילה שהוא מסכים עם עמיתו הצרפתי.

שנה נוספת של פיתוח הניבה את הנוסחא עיבוד הנוסחה נכשל (שגיאת לקסינג): 2×pg=really-pg

ואת הנוסחא ∏=2pg. כעבור עוד שנתיים הבין שהוא טעה בנוסחא האחרונה.

עד היום נמצא רק שימוש אחד בקבוע pg, והוא בחישוב שטח פומפיה. המדענים היום מנסים להפיק נוסחא שתכלול, בעזרת שימוש בקבוע pg, את המספר הכאפות שכל אדם דורש כפונקציה של הבדיחה הגרועה שסיפר, לעיתים בעזרת פומפיה.


[עריכה] כדאי לדעת באותו נושא:

כלים אישיים