פלאטו שרון

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"מה אתה עשית בשביל מדינה??"
~ פלאטו שרון על אלון מזרחי


שמואל פלאטו שרון
Plato sharon
תאריך לידה 1 בחודש שמואל, שנת 1 לספירה הפלאטונית


כנסות תשיעית
סיעות מפלגת הצדק והפיתוח
תפקידים בולטים

עבודות שירות 

מעטים הם האנשים, אשר הטביעו את חותמם על עולמנו כשמואל פלאטו שרון.
מדען, משורר, איש עסקים מחונן, אחד מענקי הרוח של תקופתנו - אלה ועוד הם השבחים אשר נקשרו בשמו. מלכים ורוזנים נשבו בקסמיו, גדולי המדע העריצוהו, נשים נפלו לרגליו, גברים חלמו להיות כמותו.
קשה להפריז בהערכת תרומתו לתרבות המערב, ובפרט למדינת ישראל. ובכל זאת, ננסה.

[עריכה] ילדותו

שמואל פלאטו שרון נולד בכפר נידח באיי מרשל, בשנת 1 לספירה הפלאטונית.
אותות רבים בישרו על המאורע הקרב - תרנגול בעל שני ראשים נולד בכפר הסמוך, גשם של שפני סלע ירד בצהרי היום, וכוכבי השמיים הסתדרו בצורת דרדס. אך דבר לא יכל להכין את אנשי הכפר לגודל המאורע. מיד כשיצא מבטן אמו פתח בנאום על חשיבותה של האמנות הפיגורטיבית במדינות הבלקן. בהיותו בן שישה חודשים נשא דברים מול עצרת האו"ם, אשר מזכ"ל הארגון דאז, שמעון פרס, הגדיר כ"פנינים שכמותן לא נשמעו ולא ישמעו". בטרם מלאו לו שבע שנים נפלו שועי עולם לרגליו ודרשו בעצתו.

בגיל ההתבגרות נכנס לעולם העסקים. הוא פתח מפעל לסיגריות והשתלט על 90% מהמכירות בבתי הספר באיים. לאחר מכן נכנס לתחום המחזור, וגבה 25 אגורות על כל בקבוק שנמכר באוקיאניה. הקים רשת מצליחה של מסעדות, בתי קפה ובתי זונות, פתח סניפים באפריקה ובאמריקה הלטינית, ורכש את קרקעית האוקיינוס השקט, במלואה. בתקופה זו אף כתב את ספרו המונומנטלי "איך לא לשלם מיסים".

[עריכה] תרומתו לעולם האומנות

בשנות התשעים פתח פלאטו שרון במרתפי דיזינגוף סנטר תערוכת ציורים פרי מכחולו. משראו זאת גדולי האמנים, וביניהם מיכאלאנג'לו, דונטלו, רפאל ואף לאונרדו דה וינצ'י, מיהרו לצייר בעצמם העתקים של תמונותיו של שרון. העתקים אלה זכו להכרה מיידית כיצירות המופת של אותם ציירים. מר שרון, באצילותו חסרת הגבולות, מיהר לטעון שעבודות הציירים ההם הינן מקוריות, ואילו שלו הן העתקים. לפיכך שינה את שם הגלריה לארט קופי.

הצייר סלבדור דאלי היה מעריץ של פלאטו שרון וראה בו את אביו הרוחני. בהשראת מפעלו העצום של שרון, החליט דאלי להתגייר ולעבור ליצור יודאיקה בלבד. בעקבות החלטה זו יצר מנורת שבעת קנים מנחושת קלל, אשר מוצבת כיום בנמל התעופה בן גוריון. על המנורה מתנוססים זה לצד זה שמותיהם של פלאטו שרון ושל דאלי.

[עריכה] קריירה פוליטית

בשנת 1977 רץ פלאטו שרון לכנסת התשיעית, ברשימת יחיד. כצפוי, זכתה רשימתו ל-100% של קולות הבוחרים, והוא קיבל 120 מושבים בכנסת. מתוך צניעות שאין דומה לה, הסתפק שרון במושב אחד בלבד. לפיכך, נאלצו פרנסי הכנסת לאסוף 119 מתנדבים, אשר איישו את שאר המקומות.

[עריכה] חוק ומשפט

בשנות השבעים התמודדה מערכת המשפט והמס בצרפת עם בעיות קשות בחישוב המס של חברות מסוימות. התברר שרק מוח ברמתו של פלאטו שרון מסוגל להתמודד עם אתגר אינטלקטואלי שכזה, ולכן פנו הצרפתים אליו. מכיוון שהצרפתים הם עם של נבלות אנטישמיות ואוכלי צפרדעים ברוטב בשאמל, העדיף מר שרון לעסוק בעניינים אחרים. שלטונות צרפת, שביקשו להניח את ידיהם על מר שרון, פנו לאינטרפול והכריזו עליו כמבוקש. עם זאת, פלאטו שרון לא נכנע, כשם שלא נכנע מעולם, ומאז ועד עולם לא דרכה עוד רגלו על אדמת צרפת.

[עריכה] פתגמים ופרפראות

רבים מהביטויים השגורים בשפה העברית מקורם במורשתו של פלאטו שרון. לדוגמה:

  • אהבה פלאטונית - אהבה עזה כמוות, חסרת גבולות ופשרות, כמעט כפלאטו שרון.
  • אהבה א-פלאטונית - ההיפך מזה.
  • מאפלטון עד פלוטו לא ישב כפלאטו.
  • מה אתה עשית בשביל מדינה??
כלים אישיים