פלופיאיזם

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

פלופאיזם היא דת, תרבות ולאום של קבוצה אתנית, שהמשתייכים אליה נקראים בשם פלופאיסטים. הפלופאיזם היא דת המבוססת על מערכת של מצוות ומעשיות, שמקורותיה בכתבי הקודש הפלופאיסטים: הפלופמניזם שבכתב, ובקרב הפלופאיזם הרבנית היא מתבססת אף על הפלופמניזם שבעל פה. כתרבות, הפלופאיזם כוללת כמה שפות ייחודיות, שבכל אחת מהן נוצרה ספרות ענפה, פילוסופיה פלופאיסטית מקיפה שלעתים הושפעה מחיבורים פילוסופיים כלליים ויצרה סינתזה ביניהם לבין הפלופאיזם, וכן מערכת של מנהגים ומוסכמות חברתיות שלהם שותפים גם פלופאיסטים חילונים שמקיימים את ההלכה הפלופאיסטית למחצה. כלאום, הפלופאיזם משמש מוקד הזדהות לאומית לקבוצה של כמה עשרות בני אדם ברחבי ישראל. כקבוצה אתנית, מונים הפלופאיסטים כעשרות בני אדם, המפוזרים בארץ ישראל. בין המשתייכים לקבוצה האתנית ניתן למצוא מאפיינים תרבותיים משותפים ותחושת סולידריות.

הפלופיאיזם היא דת הדוגלת בעקרונותיו של הפלופי, הלא הוא הדיסק הידוע בבריאת העולם. בראש הדת עומד הרב דוואק שליטע הידוע גם בכינויים: "משטרה חשאית", "השליח של הפלופי", "ומנבא הפלופי". תחת שליטת הפלופי נמצא גם רמי "אל האחווה" ד. המייצג את "הרשות המחוקקת", ודודי האפרסק המייצג את "הרשות המבצעת". דת הפלופי ידועה כדת דמוקרטית התומכת בהבעת דעה וקבלת האחר... גם אם האמונות של כל השאר מפגרות וחסרות היגיון.

[עריכה] הקמת הפלופיאיזם

דת הפלופאיזם הוקמה בשיעור היסטוריה על ידי דודי האפרסק ורמי השמן כאשר יהודית חפרה על משהו משעמם ודוואק שליטע חפר למר.שמח (תימני) על חברת תעופה. כתוצאה מהדיון המרתק, הכריזו דודי רמי ומאור על גיוס המוני לדת הפלופי שמולה שעד היום יש אנשים המורדים נגד הדת והאמת של הפלופי.

[עריכה] יסוד הפלופאיזם

על פי כתבי הקודש הפלופאיסטים, יסוד הפלופאיזם טמון במהפכתו של אחד משליחי הפלופאיזם (ככל הנראה, מדובר באברהם), אשר עלה לארץ ישראל בעקבות ציווי דיסק הפלופי, שהבטיח הקמת עם סגולה מזרעו, ויירש את ארץ ישראל. אברהם היה למעשה הראשון שנצטווה "להפליץ אך ורק במקומות ציבוריים", דבר אשר הפך לאחת המצוות המרכזיות שנהוגות עד היום בדת הפלופאיזם.

[עריכה] מאפיינים עיקריים

[עריכה] ספרי הקודש הפלופאיסטים

לדת הפלופאיזם יש מספר ספרים (כולם נכתבו על ידי הרב דוואק שליטע הנחשבים כבסיס לדת הפלופאיזם ולתרבותה:

נבואות הפלופי - נבואות מהעבר ונבואות לעתיד על פי הפלופי.

תורת הפלופי - התורה השלמה של הפלופי הכוללת את כל המידע החל מסיפור הבריאה.

צפני הפלופי - מידע מוצפן מספר הפלופי התנכ"י, בשיטת דילוגי אותיות.

[עריכה] סמלים

פלופאיסטים מזהים את עצמם באמצעות סמל אחד, שהוא כיום גם הסמל הקלאסי המזכיר את תקופת המחשבים הישנים - דיסקט הפלופי השחור. הדיסקט מתואר במקורות הפלופאיסטים כ"דיסק אגדי מבריק, גמיש ושחור, אשר גרם להיווצרות העולם".

[עריכה] חגים ומועדים

היום המקודש בשבוע הוא יום השישי. יום השישי הוא היום הקדוש של השבוע, מפני שזה היום בו בני האדם יודעים שהם סיימו את השבוע המעייף, ושביום למחרת יש חופש. בנוסף, יום השישי הוא יום קדוש היות ואין הגבלות לדברים שניתן לעשות. הפלופאיזם מסכים להעביר את יום השישי בכל דרך שאתם רק רוצים. מועדי דת הפלופאיזם הם:

ראש הפלופאיזם - חג בו אנו חוגגים את הראש של הדיסק כאשר הוא מוכנס למחשב.

יום הפלופי - יום בו אנו חוגגים ומעריצים את דיסק הפלופי סתם כי בא לנו.

קריסמפלופי - חג בו אנו קונים דיסקים של פלופי אחד לשני כאות לסמל אחדות

צום הפלופי - יום בו אנו צמים על כך שדיסק הפלופי נתקע בכונן

[עריכה] האמונה הפלופאיסטית

[עריכה] עיקרי האמונה

יש הרואים בפלופאיזם דת הלכתית ומשפטית בלבד, ובעת החדשה קמו הוגים ששללו את קיומם של 'עיקרי אמונה' בפלופאיזם. עם זאת, מקובל לייחס לפלופאיזם כמה וכמה יסודות אמונה הכוללת שלושה עשר עיקרים, ובראשם האמונה באל אחד, האמונה בהיותו פיזי וכל יכול, האמונה בנבואה והאמונה בעליונותה הנבואית של תורת הפלופי. בין העיקרים הנוספים נמצאות האמונות בתחיית הפלופי, בעולם הפלופי הבא ובמשיח הפלופי. אחד הביטויים המזוהים ביותר עם האמונה הפלופאיסטית, ביטוי שהוא פסוק בספר הקודש הפלופאיסטי, הוא "בן פורת יוסף עליי". פלופאיסטים השתמשו במשפט זה כביטוי לאמונה הפלופאיסטית, כאמצעי לזיהוי בפני פלופאיסטים אחרים, והשמיעו אותו כאות לדבקותם בפלופאיזם, ואף בעת מוות על קידוש השם.

[עריכה] בריאת העולם

על פי ספר הקודש הפלופאיסטי נברא העולם מאז הקמתה של דת הפלופאיזם, כלומר העולם האמיתי החל ועד אז חיינו בהדמיה. ככתר הבריאה במושלמותו ובתבונתו (בצלם הפלופי). בנוסף על פי ספר הקודש הפלופאיסטי, הפסוק הראשון הולך כך: "בראשית היה לו דיסק אשר הסתובב בחלל הריק הידוע כהיקום, הפלופי השתמש במאגר נתוניו ויצר את העולם בו אנו חיים: החל מהאלקטרוניקה ועד לכל הדברים החיים."

[עריכה] ההלכה הפלופאיסטית

על פי ספר הקודש הפלופאיסטי שבכתב, המורכב מחמשת חומשי פלופי, חמשת הספרים הראשונים של "מסע אל אמת הפלופי, והפלופי שבעל פה, כוללות את ההוראות ההלכתיות של הפלופאיזם הרבני, המצוות. עיקר ספרות הקודש הפלופאיסטית היא דיון ופירוש של המצוות. אחרי חתימת ספר הפלופי הראשון, נכתבו ספרי הלכה הכוללים הלכות ומנהגים בלבד כמו "ספר הלכות הפלופי הגדולות" שנכתב בתקופת גאוני הפלופי. בהיעדר מלך או נביא, המנהיג הדתי הוא הרב אשר אחראי על ניהול הקהילה, על הנהגתה הרוחנית ועל פסיקת הלכה.

[עריכה] תפילה

בית התפילה הפלופאיסטי יכול להיות כל מקום שאתם רק חושבים עליו בו יש מחשב ישן ודיסק פלופי כלשהו. ניתן לבצע את התפילה בכל עת שרק בוחרים.

[עריכה] המרה לפלופיאזם

המרה לפלופיאזם נקראת היתפלפות על מנת ליתפלפ(שזהו הפועל של היתפלפות), יש לקנות מארז של 5 התקני פלופי מדודו מהום סנטר ולחבוש דיסקט פלופי בול עת שהינו מחרבן, משתין או נכנס לאיןצקלופדיה או שלוש הפעולות באותה עת. בנוסף יש לישמור על כונן פלופי לא תקין בבית שבו הוא מתגורר באופן קבוע או סתם בא לחרבן שם,על כונן הוא פלופי להיות לא תקין עלמנת שכונן הפלופי החצי רשע לא יבלע את דיסקקטי הפלופי הקדושים אבל הוא נחמד אז בכל זאת משאירים אותו ומוסיף אווירה לבית באמצאות פלוצים אלקטרונים.

[עריכה] מצוות הפלופיאזם

לאכול גפילטפיש בראש החודש
לסגוד לג.יפית כשרואים אותה בזמן שאתה מחרבן
להפליץ אך ורק במקומות ציבוריים
להשתיק את דוואק כשהוא חופר וכשג'לופה שר
אכילת מצות כאשר מאור דוואק (ראש השנה) עונה ב"נו" השלילה

[עריכה] טענות בעד קיומו של הפלופי

1. אתה לא יכול להוכיח שאין פלופי, אז הוא קיים.

2. יש לכם דיסק בבית? הוכחה לפלופי.

3. במידה וראית פלופי זו הוכחה שהוא קיים.

4. במידה ושיחקת במחשבים הישנים בעזרת הדיסקים השחורים, סימן שהפלופי קיים.

5. במידה והמשכת עד לפה, סביר להניח שאתה מאמין בפלופי. (או סתם משועמם)

6. לפי הספר של דימי רשום: "הכנס את הפלופי והחל לשחק"

[עריכה] הוכחות לקיומו של הפלופי

1. סרטון ב-YouTube של אסי וגורי "חייזרים" בדקה 2:45, הפלופי נחשף.

2. חצי ממאמיני דת הפלופי מקורם ממצריים העתיקם בה נמצא בחפירות ארכיאולוגיות דיסק הפלופי הראשון. הפירמידות על בסיס צורת פלופי.

3. הפלופי נמצא בגרוזיה והתחלחל בשורשי גרוזיה ולכן לגרוזינים ראש מרובע.

כלים אישיים