פצצה חכמה

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

פצצה חכמהאנגולית "מודל'ה אתה בומבה") פרויקט מחקר סודי משנות ה 50 בשיתוף עם משרד הבטחון האמריקאי וחברת הכפיות אל-אור.

[עריכה] ראשית פיתוח

בשנות ה50 עקב פרוץ המלחמה הקרה החלה עלייה תלולה בתקציב הביטחון האמריקאי תחושת האופריה האדירה גרמה לרבים לאבד את העשתונות ולהתחיל בפיתוח מייזמים לא נחוצים אחד מהם פרויקט ה"פצצה החכמה" עבר כ 3 גילגולים שונים עד לתוצאה .

[עריכה] פצצה חכמה נסיון ראשון

מטרת העל הראשונה היתה לפתח פצצה בעלת כישורי חשיבה והבנה המתקדמים בהרבה מהפצצות הקיימות בשוק (בזמנו) הוזמנו כ 100 פצצות-על מכל רחבי ארה"ב ונבחנו כישוריהם הקוגניטיבים בהתחלה. כמחצית מהפצצות הועפו בשלבים הראשונים עקב תוצאות נמוכות מאוד במבחנים (הכניסו צורות עגולות בחורים מרובעים) לאחר מבחני אלימנציה נוספים נותרו 10 פצצות . מדענים מלוס אלמוס תיכננו להוציא את המוחות להגביר ולהעצים את יכולות החשיבה באמצעים שונים ולהחזיר את המוחות לתוך גופי הפצצות .גופי הפצצות הושארו ללא שינוי אם כי נעשה ניסיון לשנות את מימדי החזה של אחת הפצצות . ביום שני השישה עשר לחודש האופס שכחתי, נולד לו שלט אקסבוקס למשפחת אקטימלים מלכותיים, בילדותי לא הייתה לי שפתון, ולכן נאלצתי להשתמש בשאריות שתן ולשלשת עיתונים בשביל לנגב את כל התומר חרוב אשר נשאר לי על הפנים.

Gmni.jpg

פצצה לא חכמה

[עריכה] פצצה חכמה נסיון שני

הסובייטים שהצליחו לדלות מידע רב באמצעות סוכני הביון המכונפים שלהם הבינו כי האמריקאים מפתחים פצצות חכמות אך עקב טעות קלה בתרגום החלה רוסיה בתוכנית משלה לפיתוח הפצצה החכמה המושלמת . באמצעות טכנולוגית המחשבים הגריאטרית שלהם הצליחו לפתח מעבדים מתוחכמים אשר פעלו על כוח אוגרים עם כוח חישוב של מעבד 186 מודרני ושילבו אותם בכ 20 אלף פצצות גרעיניות

[עריכה] פצצה חכמה נסיון שלישי

לבסוף לאחר ניסיונות חוזרים ונישנים משני הצדדים לחצות את מסכי העמימות הבינו הרוסים כי טעו להבין את תוכניתם של האמריקאים והאמריקאים הבינו כי הרוסים מאיימים אליהם עם פצצות גרעין חכמות ולכן זנחו את התוכנית המקורית לפיתוח פצצה חכמה . כך מצאו עצמם 10 הפצצות החכמות בתוך פח הניסויים הדחויים ביחד עם :

האמריקאים חזרו לתלם עם פיתוח תוכנית משלהם לפצצות על חכמות והיום לשני האומות יש ארסנל של פצצות חכמות .

[עריכה] תוכנית פצצות ישראלית

מומחי מודיעין איראנים טוענים כי גם בישראל יש פצצות חכמות באירן לכשעצמה אין פצצות חכמות עקב האיסור על נשים לחשוב.

נסיונות למצוא את אותן הפצצות הישראליות נתקלו בקשיים רבים . יש הטוענים כי פצצות חכמות נצפו לאחרונה באזור אוניברסיטת תל אביב אם כי מספרן מועט והן חוששות ליצור מגע עם כל אדם החפץ בכך .

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על פצצה חכמה.
כלים אישיים