פקונדה

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

פקונדה היא חיה שצורתה אינה ברורה ונראית לעין בלתי מזויינת. הפקונדות חיות על פני כדוה"א כבר מיליוני שנים ונמצאו כתבים עתיקים עוד מתקופת הנביא כספי אשר מוכיחים לנו עד כמה הן רעות. הנביא כספי ה 16 ניבא את "נבואת הפקונדות" האיומה שלפיה הפקונדות ישלטו בעולם כולו כאשר זה יתחיל מהופעת פקונדות אראנה שנושכות את המתרחצים בחוף זבולון בקרית ים. עם הזמן הפקונדות יתפתחו ל"פקונדמון" שזאת הצורה הדיג'ימונית שלהם וישמידו את כל המתנגדים של הנביא כספי. פקונדות היום הן חיות בסכנת הכדחה , ישנם ציידים לא חוקיים , אם תראה אדם בעל כובע ים ומגב בים נא גש לתחנת המשטרה הקרובה ודווח ! כי אין פשוט אין לנו פקונדות לבזבז...

ניתן להוסיף כי הפקונדות נודדות במהלך עונות השנה. הפקונדות נוהגות להגיע לחופי ישראל בתחילת הקיץ אך כתוצאה מההתחממות הגלובאלית והפשרת הקרחונים, דבר שהביא לשינוי בזרמי המים בעולם, הפקונדות מגיעות לחופי הרחצה בישראל כבר באמצע עונת האביב.

בנוסף לכך הפקונדות בדומה לדג הסלמון, מעבירות את מהלך חייהן במים מלוחים, אך התרבותן נעשית במים מתוקים. על פי סיפורי העם, הפקונדות שבות להטיל ביצותיהן ולהפורתן בדיוק באותה נקודה בא הן נולדו. הדרך שבה מנווטים הפקונדות את דרכן בים עדיין לא התבררה עד תומה, אך ההשערה היא כי לחוש הריח המפותח של פקונדות אלה יש תפקיד מפתח ביכולת זו.

כלים אישיים