פקיסטן

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש


Thumbnail יש לשכתב ערך זה
ייתכנו לכך מספר סיבות: ייתכן שהמידע המצוי בדף זה מכיל שטויות חסרות טעם, או שהוא פשוט לא מצחיק, או שאולי הוא ערוך בצורה גרועה, ויכול אפילו להיות שהוא אמיתי. אבל בכל אופן, הערך הוא חסר ערך עבור איןציקלופדיה. אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות בדף זה, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה שלו. יש כאלו שאפילו יקראו את מה שכתבתם.
האימפריה "ווי לאב יו בן לאדן" הפקיסטנית
Flag of Pakistan Coat-Pakistan
דגל פקיסטן סמל פקיסטן
מוטו לאומי קקי צח
המנון המנון
יבשת אסיה (לא רשמי:הודו)
Map-Pakistan
שפה רשמית

אורדו (זה הודי ערבי)

עיר טקילה

מוסלמיבאד

העיר הגדולה ביותר

מוסלמיבאד

משטר

רומניסטי, ערבי ובלמפרי

ראש המדינה

בלומפר VII

הקמה

"יום החומוס" 1951

שטח
אחוז מים

796095 קממב"ר
זניח

דירוג אוכלוסייה

זניח

צפיפות אוכלוסין

זניח

מטבע

רופי

אזור זמן

זניח

סיומת אינטרנט

.זך

קידומת

+2229572345

באקיסטן (ערבית:محمد أوحيل حارا מוחמד אוכל חרא). לפקיסטנים יש דת רשמית אחת, שמה: בלמפריזם. באקיסטן ממוקמת באמצא הודו, כי היא חלק של הודו.

[עריכה] היסטוריה

פקיסטן הייתה מדינה הודית שרווחה בה הדת ההודית וגרו שם הודים. בשנת 1459 לספירת בודהה או ההודים, קיבלה על עצמה פקיסטן את הדת הלמפריסטית לאחר שנזירים של הכת המחמודיסטית הפיצו בה שמועות על אי יציבות בגן עדן של בודהה. הפקיסטנים המבוהלים לא רצו להיות חלק ממדינה ששולט עלייה אל לא יציב בכך אימצו דת שבאמת יכלו להאמין בה. מנהיג הנזירים המחמודיסטית סב סבו של סב סבו של אוסאמה בן לאדן, נבחר למלכה של פקיסטן תחת השם בלומפר I, כך נרקמה מערכת היחסים בין פקיסטן לאפגניסטן המודרנית.

PBall

זהו הסמל של בלמפריזם.

[עריכה] דמוגרפיה

האוכלוסיה בפקיסטן מגוונת כאשר 95% הם הודים, 3% אפגנים, 1.5% פקיסטנים ו-0.5% אירופאים בעיקר ליכטנשטיינים ולוקסמבורגים. החלוקה הדתית של פקיסטן היא כמעט שווה כאשר 50% הם בלומפרים -48.4% הם הודים אשר מתחלקים ל-24% מוסלמים והשאר הינדים ולבסוף 1.6% נוצרים. הבלומפריסטית היא הדת הרשמית.

[עריכה] זכויות הנשים במדינה

האו"ם נוהג לטעון שלנשים בפקיסטאן אין כלל זכויות . זה לא נכון . יש להן זכות ללבוש אוהל על כל הגוף כדי שלא יראו להן את הפנים , להביא הרבה ילדים , להיות חסרות השכלה , והזכות החשובה ביותר - זכות לחטוף מכות מהבעל . זוהי רשימת מטלות של האבא הפקיסטאני לפני שהוא הולך לעבודה : 1. לבדוק שיש לי תיק 2. לבדוק שיש הכל בתיק 3. לא לשכוח סנדוויצ'ים 4. מפתחות של האוטו 5. רשיון נהיגה (שהשגתי בשוחד) 6. אישתי , קיבלת סטירה היום ? גברים בפקיסטאן מחטיפים מכות לנשים שלהם כשהם הולכים לעבודה וכשהם חוזרים . בפקיסטאן יש זכות לגבר להכות אישה ברחוב , ולאשה יש את הזכות לא להגיב כלל כי אז יש לגבר את הזכות להרוג אותה . כשהאו"ם ראה את זה אמר מזכ"ל האו"ם אלי יצפאן "טוב שכנעתם אותי. בפקיסטאן יש לנשים זכויות. אני עיראקי". (מה קשור עיראקי...?)

[עריכה] פקיסטן באו"ם

פקיסטאן היא נגד הרבה מדינות בעולם כמו ארה"ב , בריטניה , צרפת , גרמניה , יפן , ישראל , סינגפור , תאילנד , שבדיה , נורבגיה , הולנד ובר רפאלי . הם מחרימים כל מוצר מערבי , כולל את מה שמיוצר בסין . מצבה של פקיסטאן באו"ם גרוע והאו"ם מאשים את פקיסטאן בחוסר השכלה , כיעור יתר , וסירחון נוראי .


[עריכה] השכלה

פקיסטאן מדינה מאוד משכילה . בהשוואה לבעלי פיגור שכלי ברחבי העולם , העם הפקיסטאני משכיל מאוד . לאף אחד כמעט אין תעודת בגרות , והאוניברסיטה היחידה במדינה היא טימטומיה . שם לומדים איך להיות אפילו יותר מטומטמים . לנשים אין זכות להיכנס למוסד המכובד , ורק גברים רשאים ללמד בו .

Bouncywikilogo
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על פקיסטן.
כלים אישיים
דף זה בשפות אחרות