קוף צבאי

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש


"החריין הקטן גנב לי את המשקפת !"
~ שבתאי צבי על קוף צבאי


קוף צבאי הינו זן מיוחד של קוף אשר גודל לצרכי הצבא. כמו למשל לפקח על ממטרות או לנקות שירותים. הקוף הצבאי שונה מדודו הקוף האזרחי בזאת שהוא לובש מדים ירוקים ונשמע להוראות מפקדיו.

[עריכה] היררכיה פיקודית

  • רב-סמל קופי (רס"לק)

קופים אלה נמצאים בשרשרת הפיקודית הנמוכה ביותר ואמורים לבצע פקודות אשר מטילים עליהם דרגים בכירים יותר . קופים אלה הם אלה אשר מתחזקים את המערכת הצבאית .

  • רב-סמל קופי ראשון (רס"רק),

קופים אלה צועקים ומעליבים את הרסל"קים.

  • רב-סמל קופי מתקדם (רס"מק),

קופים אלה עסוקים בעיקר ברביצה ואכילת בננות.

  • רב-סמל קופי בכיר (רס"בק),

מתפעלים ציוד משא כבד.

  • רב-נגד קופי (רנ"גק),

מטיסים בננות.

[עריכה] מטרה

כמו מרבית הדברים בצה"ל גם לקופים יש מטרה . הם מבצעים מלאכות בזויות שמרבית בני האדם לא מסוגלים לבצע . הקופים הצבאיים מתוגמלים במשכורת גבוה ובננות .

[עריכה] ההפסקה בשימושם שם הקופים הצבאיים

בשנת 1974 פסק בית הדין בהג על איסור השימוש בקופי צבאיים בטענה אין לנצל קוף למטרות זדונייות כגון ניצול בצבא ולא לניצול מיני. השימוש בקופים הופסק לגמרי בציבור ורק בשנת 2006 הוצג בתוכנית האקטואליה ארץ נהדרת בערוץ 2 השימוש בקוף הצבאי המפורסם והמהולל ביותר קופיקו. קופיקו פיקד עד עתה על שני מבצעים חשובים (לא כולל מבצעים במגה): "מבצע נסראללה" ו"מבצע קצב". בעקבות היחס המחפיר של הממשלה לפורשים משורות האירגון, החליטו הקופים הצבאיים להפגין בציבור. אחד מהקופים חטף את מלכת הקופים בניסיון לבצע מהפיכה. האירוע הסתיים ללא נפגעים כאשר סטיבן הוקינג שיכנע את הקופים לרדת מהעץ עליו הם טיפסו.

כלים אישיים