FANDOM


Sloth-facing---kim-jong-un o 1612795

קים ג'ונג און בצעירותו

"ואללה לא הייתי הולכת לקוריאה, אין שם אוכל"
~ קרין גורן על קים ג'ונג און


קים ג'ונג און (1983 עד שימות מהשמנת יתר) הוא בנו של קים ג'ונג איל, ועכשיו השליט של הממלכה המאוחדת של הרפובליקה הפשיסטו-דמוקרטית של צפון קוריאה. הוא הנשיא של מדינה זו מאז 2011, וחוגג את יום הולדתו יחד עם היטלר, ג. יפית ובני גורן, שבמקרה הם חבריו הקרובים ביותר.

קים ידוע בתור בן לשושלת נשיאי קוריאה הצפונית, אך עובדה זו לא נכונה. כל ילד בן שלוש יודע שהנשיא האמתי של הממלכה המאוחדת של הרפובליקה הפשיסטו-דמוקרטית של צפון קוריאה (בקיצור: ממרפדצ"ק), הוא גרביל המחמד של שבתאי צבי, שמונה לתפקיד בהיותו רק בן 17 בשנת 1986.

 ראשית חייו עריכה

און נולד ב1983, בעיירה קטנה בשם הרצליה פיתוח, שם חי את רוב חיי נעוריו. מכיוון שהיה בן למשפחת אצולה בקוריאה, הייתה לו גישה לאינטרנט, בניגוד לרוב תושבי המדינה שלו. באינטרנט אהב לראות סדרות אנימציה כמו בובספוג, נמר הכסף, רשימת שינדלר, האח הגדול והישרדות VIP. לאחר השפעה טלוויזיונית כבדה מישראל, חלם גם ליצור סרט דוקומנטרי: "יובל המבולבל - מצחוק לקוק". עוד דבר שהיה לו גישה אליו בניגוד לרוב תושבי המדינה הוא אוכל. כמו כן, היה משכיל ביותר ולמד מתמטיקה ברמה גבוהה, ישירות מחברו בני גורן. כישורי המתמטיקה הללו עזרו לו בחייו רבות לאחר מכן.

התחלת שלטון עריכה

בהמשך חייו, לאחר מותו הטרגי של אביו קים ג'ונג איל מונה ל"נשיא" צפון קוריאה, בשנת 2011. כמו כן, כיהן כשר לענייני חיפה והסביבה לפני עלייתו לשלטון, דבר שעזר לו מאוד ליצור קשרים דיפלומטיים קריטיים לפיתוח המדינה. בין הקשרים שקשר הייתה מדינת ישראל, ובראשה באותו זמן היה צ'אק נוריס, ברוטציה עם שמעון פרס. צפון קוריאה ידועה בנוסף כאחת המדינות המוסלימיות היחידות בעל קשרים דיפלומטיים עם ישראל. עוד קשר דיפלומטי חשוב הוא הקשר עם יוגוסלביה. לאחר שיוגוסלביה נפלה והפכה למושבה של מדינת ישראל תחת שלטונה של ג. יפית, מיהר און לפתוח שגרירות שם. רשימת הקשרים מתארכת מאוד, להלן סיכום:

- קשר עם סין

- קשר עם אוסטרו-הונגריה

- קשר כפול

- קשר מימן

- כשרים והקשרים 2

- לוח הכפל

x 1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 1 2 3 4 5 6 7 8 9
2 2 4 6 8 10 12 14 16 18
3 3 6 9 12 15 18 21 24 27
4 4 8 12 16 20 24 28 32 26
5 5 10 15 20 25 30 35 40 45
6 6 12 18 24 30 36 42 48 54
7 7 14 21 28 35 42 49 56 63
8 8 16 24 32 40 48 56 64 72
9 9 18 27 36 45 54 63 72 81

ועוד כל מיני

חייו כיום עריכה

פוליטיקה עריכה

כיום, מתגורר אדון און בעיר הבירה של צפון קוריאה, איסטנבול. (הנה עובדה לא חשובה ומאוד נכונה:בעבר קים אהב מאוד לאכול כוס אך כיום נוטה לכיוון הזין) בזמנים אלו, מתעסק בעיקר בייבוא מזון למדינתו משוויץ, תרומת כסף לזירוז תהליך הגרביליזציה ופיתוח פצצות אטום בגודל של אטום. דעותיו הפוליטיות נוטות לכיוון השמאל בימים אלו, והוא מצביע מושבע של מפלגת מרצ.

משפחה עריכה

כידוע, קים ג'ונג און הוא בנו של קים ג'ונג איל, שהוא הבן של קים איל סאנג שהוא הבן של פוטין שהוא בן זונה. לאון יש היו שלושה אחים, אך כולם נפלו במלחמות הגרבילים הראשונה, השנייה ומלחמת יום שחרור הפלוצים. בשנת 2013 נולד בנו הראשון של קים ג'ונג און, ושמו הוא קים ג'ונג פוסיבול. יש הערכות שלאדון און לפחות שלושים ושבעה צאצאים, אך מידע כזה הוא מסווג ולכן קיימת האפשרות שהשריץ יחד עם בעלו, קים ג'ונג קרדאשיאן, יותר או פחות צאצאים מהמספר המוזכר לנ"ל.

קשרים חברתיים עריכה

בין השנים 1776 ל2039, נפגש עם הרבה מנהיגי עולם, ואסף חברים רבים במסעותיו. אנשים אלה הם אנשים חשובים מאוד לצפון קוריאה ולעולם.

בני גורן - המורה הפרטי למתמטיקה של קים ג'ונג און, ומחבר התנ"ך. יש כימאים הסבורים כי בני גורן מקיים מערכת יחסים פוליגמית עם קים ואלון מזרחי, אך התיאורייה לא הוכחה. בכל מקרה, גורן ואון חברים קרובים כבר 59 שנות אור.

ג. יפית - נשיאת יוגוסלביה, פרסומאית וחברתו הקרובה של און.

"אם הייתי סטרייט, הייתי מתחתן עם ג. יפית"
~ קים ג'ונג און על ג. יפית

אדולף היטלר - הקנסלר של גרמניה, ובעלו לשעבר של קים ג'ונג און. און נפרד מאדולף מכיוון שהמיר את דתו מאסלאם לנצרות יחמורים אפגנית, זרם אלים בנצרות שמאמין שישו נולד במדינת מקדוניה, מקום שקים שונא. למרות זאת, הם שומרים על קשר מרחוק, על אף שיש בעיות קליטה בקו הטלפון בין הגיהינום וצפון קוריאה לעתים קרובות.

Kim-Jong-un-Adolf-Hilter-similarity

בצד שמאל: קים רואה את היטלר, שמח. בצד ימין, היטלר רואה את קים, קצת פחות שמח.

ניתן לקרוא עוד על קשרי החברות הלוהטים של קים ג'ונג און ואדולף היטלר בספרים הבאים

- מיין קאמפף

- "קים ג'ונג און - העלייה (במשקל) של נשיא"

- הקוראן

שיקום מדינתו עריכה

משטר קים ג'ונג און עריכה

לאחר שלטונו האכזרי של אביו, רצה קים ג'ונג און לחדש את המוניטין של צפון קוריאה בעולם. פשעי המלחמה שביצע קים ג'ונג איל:

- רצח העם הגרוזיני עד להבאתם למין בסכנת הכחדה

- מכירת רובי צעצוע לצרפת במהלך מלחמת העולם השנייה, מה שגרם להפסדם בתחילת המלחמה

- שפיכת היוגורט של אלוהים בישיבת צוות

ועוד

בכדי לכפר על חטאים אלו, החל קים ג'ונג און לשקם את מדינתו מיד עם עלייתו לשלטון. מעשים שעשה קים ג'ונג און עם עלייתו לשלטון:

- פירוק המפלגה הקומוניסטית ויישום ערכים מוסלמיים במערכת החינוכית

- בניית ספריות ענק בקצוות כל עיר. כל ספרייה שכזו מכילה עותקים של שני סוגי ספרים בלבד:

הקוראן

בני גורן - מתמטיקה, 5 יחידות לימוד חלק ו'

הסיבה לבחירה אסטרטגית זו של ספרים היא הרצון של קים להעשיר את ילדי קוריאה הצפונית בערכי האסלאם, המתמטיקה, טרוריזם ושעמום.

- העברת סדנאות יצירה בעזרת פסטה ודבק

מכיוון שמעשי אביו גרמו גם לרעב גדול, היה חייב קים תמיכה ייבואתית בכדי לספק פסטה לטובת הסדנה. למזלו, נשיא איטליה בנימין מוסליני היה חבר קרוב של המשפחה, ולכן שמח לעזור.

"אני חושב שהשקעה בפסטה למאכל חשובה יותר מהשקעה בפסטה ליצירה, אבל לא אכפת לי"
~ נשיא איטליה על סדנאות הפסטה

רשימת המעשים הטובים ארוכה מאוד, וניתן למצוא אותה במלואה ברוב המילונים תחת הערך "אריה".

"אני לא זוכר ששמתי את זה שם, נו מילא"
~ אברהם אבן-שושן על הערך "אריה" במילון אבן שושן

לסיכום, כל המעשים האלה היו בלתי אפשריים ללא תמחוי כספי משמעון פרס וג. יפית, שתרמו כמעט 891 מיליון זלוטי לשיקום המדינה.