קיפוד

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"משה, אתה לא קיפוד"
~ שבתאי צבי על האמת שמאחורי ערך זה
"טעות לעולם חוזרת"
~ הקיפוד שירד מהמברשת
Einsefer1
הערך עשה לך תיאבון? קרא מתכון בנושא באיןספר: מתכונים/קיפוד_מתובל_חמוץ_מתוק.

קיפוד הוא מכרסם בגודל בינוני, הנוצר מהכלאה של עכבר מעבדה וכרית סיכות.

Sonic

אליל הקיפודים סוניק נועץ מבט בקורבן

[עריכה] מוצא הקיפוד

הקיפוד הראשון נוצר בטעות, במהלך ניסוי במכון הביולוגי בנס ציונה. אחת העובדות עסקה בתפירה בעודה משגיחה על עכברי המעבדה אשר ניסו לפתור מבוך. אחד העכברים בלע בטעות את כרית הסיכות שלה, והפך לקיפוד הראשון.
העובדת דיווחה לראש המכון, אשר החליט לפתח את הקיפוד כנשק להשמדה המונית. בתחילה יועד הקיפוד לנקב צמיגי מכוניות. אך הגנים העכבריים שלו גרמו לו להמלט מהמכוניות במקום לתקוף. על מנת לפתור את הבעיה, ניסו להכליא את הקיפוד עם גרביל. ה"גרפוד" שנולד הספיק להשמיד 10% מעובדי המכון לפני שנקטל.
בהמשך ניסו לפתח את הקיפוד לשימושים אזרחיים, למשל ככדורגל עבור ילדים מעוטי יכולת או כבהמת רכיבה לגמדים, אך גם נסיונות אלה כשלו.
לבסוף בוטל הפרוייקט, והקיפודים שוחררו לטבע.

[עריכה] מבנה הקיפוד

כמו כל דבר בצבא (ובמכון הביולוגי), הקיפוד בנוי משלושה חלקים:

  1. ראש - קטן ומחודד, בלי מקום למוח. ראשו של הקיפוד משמש בעיקר לאחסון סיכות רזרביות.
  2. רגליים - חמושות בציפורניים דוקרניות ומרושעות, המסוגלות לשסף סוס תוך דקות. על מנת להמנע מתאונות, נהוג להלבישן בנעלי בית משובצות.
  3. קוצים - 99% ממסתו של הקיפוד מרוכזת בקוצים. הקוצים עשויים מסגסוגת טיטניום, והקיפוד מסוגל לשגר אותם לעבר מטרות בטווח של עד 100 מטרים.
Yezhik

קיפוד מעלה קורבן אדם לסוניק

[עריכה] תזונת הקיפודים

גן סיפור -שמוליקיפוד- בחולון

הקיפודים ניזונים בעיקר מתותי עץ, אותם הם משפדים על קוציהם.
משום שקיפוד אינו יכול לאכול תות אשר משופד על קוציו הוא, נאלצים הקיפודים לאכול תותים מקוצי חבריהם. המדענים סבורים שדבר זה האיץ את ההתפתחות החברתית של הקיפודים, והביא לך שהם המין היחיד פרט לאדם אשר פיתח דת.

[עריכה] תרבות הקיפודים

הקיפודים סוגדים לאלילם סוניק, הקיפוד הכחול שיכול. סוניק דורש (ומקבל) קורבנות אדם באופן שוטף, ואחראי לרוב המקרים של טריפת אדם בידי קיפוד.

את פולחן סוניק החל הנביא הגדול קיפי בן קיפוד. קיפי איחד את עם הקיפודים ושכנע אותם לעבוד את סוניק ולהעלות לו קורבנות. הצלחתו הרבה בתכנית "רחוב סומסום" אפשרה לו להפיץ את פולחן סוניק בקרב מיליוני קיפודים מדוכאים ומקופחים. כתוצאה מכך הפכה דת סוניק לפופולרית ביותר בקרב הקיפודים, יותר אפילו מדת השניצל הקדוש והמעופף.

מגמה מנוגדת בקרב הקיפודים מייצג שמוליקיפוד, אשר מטיף להתקרבות לבני אדם, ולהקרבתם בחגים בלבד. חסידי קיפי רואים בשמוליקיפוד כופר מסוכן אשר יביא להשמדת התרבות הקיפודים, ורוב המדענים נוטים להסכים איתם.

כלים אישיים