קרדית אבק הבית

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

לקרדית אבק הבית יש מקום של כבוד ברשימת הקונספירציות הגדולות ביותר של האנושות, לצד מקרה רצח רבין, החייזרים ברוזוול והרשת הסלולרית הירדנית.


[עריכה] הגירסה הרשמית

הגירסה הרשמית, שככל הנראה הופצה ע"י ממשלות של מדינות מתקדמות כגון ארה"ב, סומליה, בריטניה וישראל, היא ש"קרדית אבק הבית היא יצור מיקרוסקופי שחי בתנאי אבק ולחות על גבי ספרים, בגדים וכד'. הקרדית ניזונה מקשקשי עור והפרשותיה הן הגורמות העיקריות לתגובות אלרגיות באדם." (הגדרת קרדית אבק הבית נלקחה מאתר ויקיפדיה העברי)

נשמע סביר, נכון? הבעיה מתעוררת כאשר מבקשים למצוא אדם שבאמת ראה את אחת מקרדיות האבק האלה, במו עיניו או דרך מיקרוסקופ נייטרלי כלשהו. עד היום לא נמצא אדם אמין שיעיד על כך בצורה מפורשת.

[עריכה] חקר בפרשה

לאחר מחקר מעמיק הגיעו מחלקות המחקר של "האירגון הבינלאומי לחקר הקונספירציה מאחורי קרדית אבק הבית ומאחורי מוצרי ניקיון אבק באופן כללי" (האבחקמקאבממנאא"כ) למסקנה שקרדית אבק הבית למעשה אינה קיימת כלל. לכן התעוררה השאלה, הקשה למדי, למה למישהו בעולם לשנע קונספירציה שהיא כל כך גדולה, עד שהיא חילחלה לידע הכללי של כל אדם בעולם המודרני? המועמדים הראשונים לאשמה זו הם, כמובן, תאגידי שואבי האבק העולמיים. אולם דין ודברים עימם הראה שאין להם יד בקונספירציה הזו, מלבד זאת שהם תמיד פיקפקו בקיום הקרדית ופשוט נהנו להרוויח המון המון כסף.


[עריכה] פשר תעלומת קרדית אבק הבית

התשובה לתעלומה היא מורכבת למדי. בספרו "האם אנדרואידים חולמים על כבשים חשמליות" (או בשם היותר ידוע, "בלייד ראנר"), מעלה פיליפ ק' דיק את התיאוריה שלפיה אבק ולכלוך (אותם הוא כולל יחד עם אשפה רגילה תחת השם "פִּילְק") מסוגלים להגדיל את נפחם ואת מסתם בקצב מעריכי ללא כל התערבות חיצונית. בספר, התיאוריה המופרכת הזו הושמעה על ידי אדם שמוחו נפגע קשות מקרינה גרעינית. אולם האם יש אמת בדברים?

לפני כ-19 חודשים התגלה בהרי שוייץ מכון מבודד וסודי של זרוע המחקר של ארגון נאט"ו באמצעות לווייני תקשורת, מכון המוכר בחוגי הביון בשם Household Dust Mite Institute. התמונה התלת-מימדית שהופקה מלוויינים אלה באמצעות המחשבים מוצגת להלן

בעקבות התגלית הפעילה התקשורת העולמית על נאט"ו לחץ מתמשך לגלות מה מטרת המכון הזה ומה פשר תעלומת קרדית אבק הבית. לבסוף הוצאה הודעה לתקשורת המציגה את התיאוריה של פיליפ ק' דיק (המוכרת כ"תיאוריית הפילק") ומספקת הוכחות ניסיוניות לנכונותה. מתברר שאבק אכן מסוגל לעוות ובכך להגדיל את קיומו במרחב, והדבר מתבטא בהתעצמות של חלקיקי האבק והתפרקותם לחלקיקי אבק קטנים יותר.

בתשובה לשאלה ששאל אחד העיתונאים - "איך זה יכול להיות שנוצר אבק משום מקום?" - ענה מדען של נאט"ו: "זו תופעה קוונטית."

נאט"ו התנצלה בפני האנושות והודתה שהמציאה לפני כ-30 שנה את קרדית אבק הבית על מנת לגרום לכל תושבי כדור הארץ לנקות היטב את ביתם (מתוך חשש, כביכול, מאלרגיות הנגרמות מהקרדית) על מנת למנוע מצב שבו הבסיס המעריכי של הכפלת כמות האבק יישמר קטן וכך תוכל האנושות להימלט מלהיקבר תחת עשרות קילומטרים של אבק.נכון לעכשיו הגורמים המתאימים יודעים שקרדית אבק הבית אינה קיימת ושאבק הבית, שהוא ברובו המכריע אורגני, אינו מזיק, כל עוד הוא אינו ניכנס למוחו של במאי הוליוודי.


האנושות ממשיכה לקנות שואבי אבק פשוט כי אלה מכשירים נורא מגניבים, וגם מכיוון שחברות כת הקניות אוהבות לגהץ את כרטיס האשראי שלהן.

כלים אישיים