רדיאנים

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
Signi לא כשר
הרבנות הראשית לישראל החליטה בזאת כי ערך זה לא כשר לפסח ואף לא ראוי למאכל אדם. נא להעביר אותו לביעור החמץ ולהגעיל את כל הקטגוריות שנגעו בו.

הרדיאנים הועלו לישראל בתחילת מאה הקודמת ע"י אנשי העליה השניה שחיפשו פורקן לתיסכולם, לאחר שהתברר להם שלא נותרו בישראל ביצות ליבוש.

העליה התבצעה במבצע חשאי, היות ומסיבה בלתי ברורה מדינות הגוש המזרחי לא ששו לתת לרדיאנים לעזוב אותם. תחילה הועלתה הפאי, לאחר מכן הפאי חלקי שתיים וכמו כן גם הפאי חלקי שלוש .( אך עם זאת מרבית הרשדיאנים הידועים כיום בציבור הינם ילידי הארץ ). קליטתם של הרדיאנים לא היתה קלה ויש האומרים גם היום, בחדרי חדרים, שלא ממש ברור במה הם מועילים לחזית המתמטיקה.

שלא לציטות יאמר ראש המוסד לשעבר גיל ריבה שככל הנראה הבאת הרדיאנים ארצה היא שפתחה פתח למחדל החמור שנגמר בהבאת הלוגריתמים לארץ, מחדל שהביא כזכור, לפיטוריה של כל צמרת המוסד דאז. על אף הקושי של תלמידי ישראל להתמודד עם הקטסטרופה הנ"ל תפסו הרדיאנים מקום של כבוד בבחינת הבגרות במתמטיקה ואף היוו משבר קוהליציוני חמור בשנת 2003 כאשר הוחלט להורידם במיקוד. הכנסת התכנסה אז לדיון חרום וההחלטה התבטלה בהצבעה שהתבצעה כשקולה של ענבל גבריאלי ( חודו של הקול) היטה את הכף, ח"כ גבריאלי לכתבים :"חשבתי שהם לא מזיקים".

כיום ניתן למצוא רדיאנים בבחינות במתמטיקה, באקדמיה במתכונים לעוגת ציאניד וכמו כן בסמטאות חשוכות ועל כן יש להזהיר את ילדיכם לבל יסתובבו לבד לאחר 7 בערב.

כלים אישיים