ריצ'רד דוקינס

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

ריצ'רד דוקינס הוא מאמין אדוק וקנאי דתי, שאינו מטיל ספק באף אחת מהדתות ומקיים את כולם.

[עריכה] דעותיו התאולוגיות

דוקינס סבור שלא יתכן שאמונה של פרט או קבוצה באלוהים או דת מסויימת תהיה שגויה ולכן דוקינס הינו נוצרי דתי, מוסלמי פונדמנטליסט, יהודי חרדי, ולמעשה מאמין בכ-396 דתות שונות שחלקם אף שייכים לתקופה הפרה-הסיטורית. אורח חייו דורש ממנו לעשות את הבלתי אפשרי משום שהוא מקפיד לצום בכל הצומות של כל הדתות כך שלמעשה כמעט ולא אוכל. בשבתות הולך דוקינס לבית-הכנסת, וביום ראשון לכנסיה. הוא מתפלל כ-27 תפילות במהלך היום. לדוקינס שני איברי-מין - האחד מהול והשני ערל. בטקסי המיסה הנערכים בכנסייה הוא נוהג לאכול את לחם הקודש רק בהכשר מהודר של בד"ץ העדה החרדית, ואת היין שותה רק אם יהודי שומר-שבת מזג לו אותו (כדי שלא יהיה חשש ליין נסך).

לדוקינס שני נשים, לאחת נשוי כדת משה וישראל וכדת מוחמד, ולשנייה לא נשוי כי הוא נוצרי ואסור לו להתחתן (משמש ככומר קתולי). דוקינס ביצע ניסיונות התאבדות רבים. באבחנה פסיכיאטרית דוקינס לא אובחן כסובל מהפרעת-אישיות-מרובה אלא התגלה כבריא בנפשו. כשהתארח בתוכניתה של אופרה וינפרי הסביר שלא ניסה לפגוע בעצמו מסיבות אובדניות אלא ניסה לרצוח את היהודי שבו ע"י חגורת נפץ כמחבל מתאבד מוסלמי.

Wooly ערך זה הינו קצרמר בנושא ריצ'רד דוקינס. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים אירוטיים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.
כלים אישיים