שומשום

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
כת השטן הערה: מקולל

ערך זה מקולל! נא -

בזמן קריאתו. בתודה בני גורן.

כמו כן, מומלץ לאכול שלגוני תותי פרוטי אחרי 48 שעות מתום קריאתו.
בנוסף, הרבנות הראשית קובעת כי ערך זה הינו חמץ.


"זה חומר טוב, אבל קצת יקר"
~ שבתאי צבי על שומשום


"העוגיות מעולם לא היו טעימות כל כך..."
~ עוגיפלצת על שומשום


"שומשום, היפתח וגלה לי תוכנה של העוגיה"
~ עלי באבא על שומשום


Sesame

השומשום לאחר עיבודו

השומשום הם גרגרים המופקים מחול. שימושיו של השומשום הם לסמים.

[עריכה] גילויו של הסומסום

גילוי השומשום התחיל כאשר ערס אחד טייל במדבר והוא נזכר ששכח את הסיגריה שלו בבית. לאחר שכבר לא היה יכול בלי הסיגריה הוא ניסה לטחון את חלקיקי החול במדבר ולחבר אותם ביחד. אחרי שהוא הכניס את התערובת לפה וירק אותה, יצא האבטיפוס הראשון של השומשום. הערס לקח את השומשום מן הרצפה ולעס אותו. לאחר שהכין מספר שומשומים הוא חשב "זה טוב יותר מסיגריה!" וכשחזר מהטיול מיד החל להפיץ את הפטנט.

[עריכה] אזורי הפקה

מישור החוף בישראל היה אזור ההפקה הגדול ביותר בעולם. חלק ניכר מאוכלוסיית החנונים במישור החוף שקדו על הכנת השומשום בדרך המסורתית: טחינה, חיבור, הכנסה לפה ויריקה. סבורים שישראל נהייתה למקום הראשון בעולם ביצור סמים רק בגלל השומשום.

לאחר שהערסים מצאו את החנונים מפיקים את השומשום הם גירשו אותם והרביצו להם. הערסים השתלטו על התעשייה והעבירו חלק מהייצור לרמלה, שיהיה קרוב לבית... (וזו הסיבה שעד היום נקראת רמלה בשם זה - רמלה בערבית שהיא שפת הערסים פירושו חול) הערסים מינו את בוריס הרוסי לשמור על שטחי ההפקה. בפעם הראשונה והאחרונה שהחנונים ניסו לחזור לשטחי ההפקה, הם הוכו בראש על ידי בקבוק בירה "גולדסטאר" ונסו על נפשיהם בשצף קללות אמא'שך.

עד היום החנונים בטכניון טוענים לבעלות על מפעל השומשום.

==טעמים שונים==

מלבד הטעם האורגינלי של השומשום יש סומסום בטעם של שוקולד (עם הוספת מעט חרא) ובטעם וניל(בתוספת צמר כבשים). המעריצים המושבעים של השומשום מפזרים אותו על בייגלה ובורקס במטרה לשדרג את רמת הסטלה. אחר כך אולי יהיה לך פוק או דארטה או אברום או יוסוף בעשרים וארבע שעות הקרובות

[עריכה] השפעה עולמית

יש חנויות מיוחדות שמוכרות סומסום בטעמים שונים. יש גם מועדוני מעריצים של סומסום, מקצת המעריצים הם גם מעריצי רחוב סומסום.

[עריכה] שימושים נפוצים

מלבד השימושים הנ"ל, סומסום משמש למניעת התרבות גרבילים (אם משכנעים אותם לאכול אותו...), וברפואת האליל לטיפול בקהלת, אך שימוש זה מעולם לא הוכח מדעית.

כלים אישיים