תום אבני

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

תום אבני - שחקן ופועל במפעל לייצור אבני קרמיקה. מקור שמו הוא במוחו אשר קצת סתום באבנית. יש האומרים שהוא קרוב משפחה של בני סלע.

[עריכה] ביוגרפיה

Tom

תום משחזר כיצד נראה כשהגיע למשפחת אבני

תום אבני נולד במושב קטן בבית מאבן ששמו אבי אבן. מיד לאחר לידתו גילתה משפחת אבן שלבנם חסר הרגל והשליכו אותו לים. לאחר שאבן נסחף עם המים במשך מספר ימים, מצאה אותו חבורת דולפינים ולקחה אותו איתה. כשהדולפינים חזרו לריף הדולפינים באילת, ראו מנהלי הריף, משפחת אבני, שעם הדולפינים הגיע תינוק קטן כבן שבוע. הם החליטו לאמץ אותו ולקרוא לו תום אבני.

בחלוף השנים, כשתום היה בן 10, ראה מפיק גדול את הופעתו של אבני עם הדולפינים בה קפץ והשמיע קולות והחליט שלילד הזה יש פוטנציאל להיות ניצב כדמות דולפין בהצגה שהפיק - "מובי דיק". המפיק פנה אל משפחת אבני ואלו שמחו מאוד לתת לו את תום הקטן. אך כשחזר תום עם המפיק לביתו, גילה שביטלו לו את המימון להצגה. המפיק התאכזב ופנה למשפחת אבני בבקשה להחזירו. משפחת אבני המבוהלת הציעה לו לשנות את נושא ההצגה ל"ספר הג'ונגל" המפיק ישב על זה לילה וחשב. למחרת בבוקר שב אל משפחת אבני אמר להם שהוא מקבל את ההצעה מכיוון שבמופע שעשה תום התרשם מאוד מהקולות הייחודיים, והרי שילד-קוף צריך לעשות קולות. לאחר שהועלתה ההצגה שנהיתה להיט בן רגע, התפתחה מהר מאוד הקריירה של תום אבני. הוא הופיע בפרסומות ובסרטים ואף דובב את טרזן בסרט המוכר.

לאחר מספר שנים, כשתום בן 16, מנהלת ערוץ הילדים ביקשה מתום להיות המנחה החדש מפאת חוסר בתקציב. תום קפץ על ההזדמנות אך החליק ממנה ושבר את רגלו. לאחר כחודשיים של טיפולים שב תום להנהלת ערוץ הילדים והתחיל את יומו הראשון כמנחה. במקביל לעבודתו כמנחה החל אבני לעבוד במפעל ליצור אבני קרמיקה.

לאחר שנתיים מוצלחות כמנחה, פרש תום והתגייס לחיל הים.

יש שמועות שבאחד מימי שירותו ראה תום להקת דולפינים מהסטי"ל שעליו שירת והצטרף אליהם. מאז נעלמו עקבותיו.

[עריכה] ראו גם:

כלים אישיים