תוספתן

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"איזה קטע, הוא בדיוק כמוני, לא נחוץ"
~ משה קצב על התוספתן


תוספתן - פעולה לשונית בה מוסיפים נ' סופית (ן). פעולה זאת נעשית עקב חוק הנישנוש שאומר שכל פועל על משקל 5 קילוגרם, ציווי-ראוי לנישנוש ואף לבליסה.


[עריכה] המצאת הלשון העברית

הלשון העברית הומצאה על ידי פרופסור הולצר בוגן ברגן בוגן שהיה פרופסור למוזיקה באוניברסיטת הולצר ברגן בוגן ברגן בוותיקן. בגלל שהוא היה המורה היחיד שם משרד החינוך בוותיקן החליט שבגלל הקיצוצים כל בית ספר/ תיכון/אוניברסיטה /אולמות לריקוד הורה שבו יש פחות משני מורים יסגר להלטר. פרופסור הולצר בוגן ברגן בוגן המסכן החליט להמציא מקצוע טפשי ולמצוא אדם עוד יותר טיפש שילמד אותו. מכל רחבי העולם באו מורים פוטנציאליים שרצו עבודה קלה שמרוויחים בה בוחטות ולא צריך ידע/כשרון/שכל (יש חוקרים הטוענים שעל האודשנים האלו התבססו בכוכב נולד/נולד לרקוד/כוכב נולד לרקוד) אחרי האודישנים המפרחים נברח צעיר בשם עמנואל הלפרין שילמד את המקצוע. הולצר החליט לקרוא למקצוע לשון שכן עמנואל נבחר כי הוא הצליח לגעת עם הלשון באף.


[עריכה] חוקי הלשון

עמנואל הצליח להמציא אלפי חוקים דביליים ולבסס עליהם שפה. הוא קרא לשפה עבר"ית (רשי תיבות של עבמ"ים ברדלסים רוסיים יגוסלביים תותיים) ולמרבה ההפתעה רוב דוברי העבר"ית הם ברדלסים רוסיים יגוסלביים תותיים. כל השפה מבוססת על חוק אחד שאומר "לכל גרב יש וילון" שלפי חוק זה המורה שמלמד יכול להמציא את חוקים בתנאי שהם דביליים מסובכים מטופשים ושהתלמידים לא יבינו אותם. החוק הראשי שעליו רוב המורים מתפססים נקרא חוק התוספתן.


[עריכה] חוק התוספתן

הגאונות והפשטות שבחוק התוספתן הוא סיפרו המפורסם ביותר של א.ב. גימל לודוויקנוצרלוצר שהיה היורש של ניהול עינייני הלשון. הוא המציא את חוק גזרת חסרי פי"צ גזרת חסרי פ"נ וגזרת חסרי מוח. לחוק התוספתן יש כמה גרסאות:

  • מוסיפים נ כאות אחרונה (מוסיפין נ כאותן אחרונהן)
  • אם אתה רעב ויש קיפוד לא תוסיף נ?!
  • לכל תן מקופח מגיע ס
  • לכל לוויתן מקופח מגיע נ
  • לכל לווין מקופח מגיע ז


תגובת מפתח פעולת התוספתן:

"כשרעבים ואין קיפוד,לא תוסיפו ן'?"
~ שבתאי צבי על פעולות לשוניות/מעשי סדום
כלים אישיים
דף זה בשפות אחרות