תחת

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
Adult neon.gif אזהרה!
ערך זה מכיל תכנים ואולי טחינות אירוטיות. לכו לעשות שיעורים!
"ספר לי קצת על רגעי הפחד; קל הרבה יותר לפחד ביחד."
~ ריטה מתבלבלת במילים


תחת הוא איבר בגוף בן האדם והבהמה, שלו שימושים מגוונים בתחום הישיבות, הבעיטות, ההפרשות ועוד. התחת הומצא בשלהי ינואר 1956 על-ידי ראש הממשלה דוד בן-גוריון וראש הממשלה בפועל שמעון פרס, כחלק מטיל גרעיני מתוחכם שעומד לשנות את פני המזרח התיכון. שבוע לאחר מכן כונס הקבינט הביטחוני בראשות שמעון פרס, ובהשתתפות דוד בן-גוריון, מנחם בגין, משה דיין, גולדה מאיר, סבא טוביה, דפנה ודודידו ואריק שרון. ראש הממשלה בפועל פותח. אריק שרון עושה גרעפס. דיין מציג את הנושא. הנושא אושר פה אחד. וכך בעצם נוצר התחת[1].

תחת הוא אחד משלושת חלקי הגוף הפופולריים ביותר (יד, רגל ותחת); התחת היווה במשך שנים רבות מושא להומור, ונראה שמצב אומלל זה לא צפוי להשתנות בעתיד הקרוב. למרות שלגברים מעטים יש תחת, הערך הנ"ל יתמקד בעיקר בתחת של נשים, כתירוץ עלוב לדחוף בתוכו הרבה תמונות אירוטיות.

Kardashibutt.jpg

ישבן קרדשיאני: מאכל נפוץ בקרב האנגולים והאמריקאים

[עריכה] מקור המילה

המילה "תחת" מופיעה בתורה - "עין תחת עין, שן תחת שן" (ויקרא כ"ד פסוק כ'). פרשנים נחלקו לגבי משמעות המילה, אך לבסוף קבע רשי" שמדובר באיבר בגוף, כמו שאר המילים בפסוק. עם זאת, עברו שנים עד שהצליח שבתאי צבי לקבוע באיזה איבר מדובר. לשיטתו, מהפסוק "אין כל חדש תחת השמש" (קהלת א' פסוק י"ד) עולה שמדובר באיבר הדומה לשמש - עגול ומבהיק - ולפיכך אין ספק שמדובר באיבר המכונה גם "ישבן".

יש המייחסים את מקור המילה לשלמה ארצי, בשירו "תחת שמי ים התיכון". אך זו טעות נפוצה.


[עריכה] מאפיינים אנטומיים

התחת נמצא לרוב בחלק התחתון של הגוף.

[עריכה] שימושים מקובלים

[עריכה] מכות בתחת

אמצעי חינוכי אשר משרד החינוך ממליץ עליו ככלי עזר רב מעלה להורים ולמורים. המכות מתבצעות בעזרת כף יד שטוחה, מקל, סרגל או מה שבא ליד.

הורים המעוניינים באמצעי זה אך אינם יודעים לבצעו כיאות, יכולים לשכור את שירותיהן של יועצות מקצועיות. היועצות מעבירות הדרכות בנושא, באמצעות דוגמה אישית. אבות רבים, שנהנו מהדרכות נמרצות, תקיפות ומעמיקות, מדווחים על שביעות רצון רבה. מומלץ.

[עריכה] השער האחורי

[עריכה] ביטויי תחת

[עריכה] שק לי בתחת

ביטוי המשמש להבעת הערכה רבה לאדם ולפועלו. הומצא על ידי יוסי שריד, אשר בתפקידו כקריין בגלי צה"ל נהג לערוך שיחות על השפה העברית עם שר החוץ דאז, משה שרת. את שיחותיו נהג לחתום בביטוי "שק לי בתחת", חידוש אשר אומץ עד מהרה על ידי אנשי ציבור רבים. הביטוי אף שימש השראה למלחין וולפגנג אמדאוס מוצרט, אשר הלחין קאנון בשישה קולות בשם "שק לי בתחת, גתה, גתה". מכאן הביטוי הישראלי הצברי החלוצי העברי והנפלא "שק לי בתחת".

[עריכה] כיסוי תחת

כחלק מלקחי מלחמת לבנון השניה, בה חטפו כוחותנו מכות בתחת לא פעם, הוחלט לצייד כל חייל חי"ר בכיסוי תחת (או בקיצור כסת"ח). כיסוי זה, העשוי מפוליסטירן מוקצף ומחוזק במילקי, מגן על החייל מפני אחריות למחדלים שונים, בהם הצבא כידוע מתמחה.

[עריכה] עשוי ללא (ת)חת

ביטוי שבו השתמש חבר הכנסת דני דנון בעת הצגת חוק הפוטושופ, כשביקש לתאר את מבנה גופן הגרום של מרבית דוגמניות ישראל.

[עריכה] ראו גם

[עריכה] הערות שוליים

  1. הפרטי-כל מאותה ישיבה נגנז בשל עודף בדיחות אנאליות שהשמיעו הנוכחים.
Wooly.pNg ערך זה הינו קצרמר בנושא תחת. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים אירוטיים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.
כלים אישיים