תרנגול

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
Signi לא כשר
הרבנות הראשית לישראל החליטה בזאת כי ערך זה לא כשר לפסח ואף לא ראוי למאכל אדם. נא להעביר אותו לביעור החמץ ולהגעיל את כל הקטגוריות שנגעו בו.
תרנגול הבית
673594419 b9232c7660
מחלקה ראשונה
סדרה פוקימון
משפחה עודד מנשה (אמא)
שבט פקצות
סוג משחק מחשב
מין תרנגול מנשה
שם מדעי
tarnegolius be ivanitus o safa aheretus domatus
"כל יום הוא מעיר אותי"
~ שבתאי צבי על השעון המעורר שלו
"כל יום הוא מעיר אותי ואני אוכל אותו"
~ התרנגול הקניבל על שבתאי צבי
"קוקו ריקו"
~ תרנגול מזהיר לא להתעסק עם ריקו שירזי הקוקו

התרנגול הוא חיה פרימיטיבית ביותר המבקשת לקרבל (מהמילה קרבולת) את בני האדם,משמש כשחקן מחליף בקבוצת בני יהודה ת"א.

[עריכה] מזונו של התרנגול

התרנגול אוכל בעיקר פיצה עם גרגירי סומסום אשר נותנת לו את צבע הקרבולת . ישנו זן מיוחד של תרנגולים עם קרבולת קקי ירוקה או כחולה שאוכל פיצה עם עובש ומכאן בא צבעו. יש המכנים קרבולת זו בשם "חמבולת" על מנת שלא יהיה קשה שלא להתבלבל. או משהו כזה. התרנגול שותה בעיקר שוק (שהוא משקה המשכר תרנגולים), והולך שיכור ברחובות מחופש לפושע או ליהודה סעדו, המכוער מבין השניים.

  • אין להתבלבל בין התרנגול המצוי שבו עוסק ערך זה לבין התרנגול הקניבל שלא קשור לערך זה אבל איים שאם לא יוזכר פה יאכל את כל התרנגולים בעולם. דן בבלי הוא קוריצה
Turkey commando maplestory

תרנגול מסומם

[עריכה] ההיסטוריה של התרנגול

התרנגול הראשון ככל הנראה התפתח אבולוציונית מהביצה של עודד מנשה (הייתה לו רק אחת) במטרה להעלות את הרייטינג בערוץ הילדים, לשנות את שמו לערוץ התרנגולים, ולקנות לתרנגול המון פיצה. תוכניתו של עודד מנשה נכשלה, מכיוון שתום אבני חשב שהתרנגול הוא אמו שבאה להחליף לו חיתול, ולכן הבריח אותו בצווחות.

לאחר שהתרנגול הראשון גורש מערוץ הילדים, וחיפש קרירה חדשה, הוא הגיע להוליווד וביקש להיוות שחקן. אולפני יוניברסל קיבלו אותו רק מכיוון שהוא קרוב משפחה מדרגה ראשונה של תום אבני. הוא השתתף בסרט המתח המפורסם "שודד חנויות הפיצה הסדרתי" ולאחר 2.7542743 ימים מחה על תנאי עבודתו בטענה שאין מספיק גרגירים על הפיצה.

  • התרנגול המציא את השם פיצריה שהוא בעצם ראשי תיבות של פיצה ירושלים צמחונית רבת-גרגירים הבלוג של גיא + אופיר האפצ'י.

[עריכה] מיני התרנגול

ישנו התרנגול המצוי הנ"ל, ישנו התרנגול החרדי שהמציא הרב עובדיה יוסף במטרה להפיץ את היהדות בעולם (סימני זיהוי: כיפה, פאות ופיצה חרדית). דן בבלי הוא סוג של תרנגול ישנו התרנגול הערס שהתפתח מערס התרנגול (הסוג שאומר "בוא בוא, י'חתיכת פחדן תרנגול פרה גרביל ממותה עב"ם שכהקכקה פיצה").

ישנו התרנגול הקניבל שאיים לאכול את כל התרנגולים אם לא נציין את שמו.

[עריכה] דרכי חיזור

התרנגול מחזר בשתי דרכים: "יש לי קאקי" (המכונה גם קוקוריקו או עודד אמר) והכרבולת. חלק מהמדענים סבורים שיש עוד דרך חיזור היחודית לתרנגול הערס הנקראת "את באה לפה הרבה בובה?".

יש לי קאקי היא דרך שבה התרנגול אומר בשפת התרנגולות "יש לי קאקי" (בשפת בני האדם זה נשמע כך:"קועוכורייכקו" או באנגלית:"chookurhickuoo") ואוכל פיצה ומחרבן. ככל שהחרה מריח יותר כמו הפיצה ונראה יותר דומה לפיצה שאכל כך התרנגולת מתרשמת יותר.

הכרבולת היא אוצרו הגדול ביותר של התרנגול. ככל שהיא יותר גדולה ואדומה היא יותר מרשימה. היא גודלת כאשר התרנגול אוכל פיצה והולך למסיבות של חברים שלו.

[עריכה] שירי תרנגול מפורסמים

תרני תרני תרנגול/מאת דודו טופז:

תרני תרני תרנגול

הלך בבוקר לאכול

הוא הלך לו לאגם

וראה מישהו עומד שם


זה היה מכשף מרושע

שיכול להפוך גבר לאישה

הוא הפר את תרני לפלמינגו

רק בקריאה מהירה "בינגו"


כיוון שתרנגולים לא יודעים

איך פלמינגו מתנהגים

הוא עומד על שתי רגליים

במקום להרים אחת לשמים


[עריכה] בעלי חיים נוספים

כלים אישיים