1 באפריל

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

[עריכה] היסטוריה

[עריכה] המייסדים

המנהג של אחד באפריל, נוצר עקב תוכניתה של כת סודית ועתיקת יומין. כת זו היא בעצם התפלגות מכת השטן, אשר מאמינה שמספר החיה הוא אינו 666, אלא 144. רוב חברי הכת היו אובססיבים באופן חולני ודרשו לקבל את מספרי הטלפון של כל החברים, וכשהאלו סירבו, הם הקימו מרכז שמטרתו לעקוב אחרי כל האנשים במדינת ישראל. המרכז נוהל ע"י 'כוהנות הדת המרכזיות', שעקב עצלנות ודיקלסיה שובש תארן למרכזניות (או לקשי קליטה :"עליזה מ144").

[עריכה] ההתנגדות של כת השטן

חברי הכת המקורית (בהנהגת הממתינה של בזק) שמו לב שאנשים רבים משתמשים בשירותי כת 144, דבר שגורם לירידה בכמות המצטרפים לכת המקורית עצמה והחליטו להתכחש לפלג זה. כיוון שזה לא באמת עזר ולאף אחד לא היה באמת אכפת, פתחה הכת במספר פעולות התנגדות:

  1. יצרו צבא של תוכים ירוקים
  2. יצרו את השעון הדובר
  3. גייסו בני נוער וחנונים מהטכניון על מנת למתוך את המרכזניות בטלפון.

[עריכה] מימוש התוכניות

צבא התוכים הירוקים החל לתקוף את בתיהן של המרכזניות בעזרת פרסומות אוטומטיות שהתקשרו אליהן ב4 לפנות בוקר, תוכניות בוקר בערוץ 10, ומזון ממקדונלדס (חתול או מוכן). מצידן, המרכזניות התנגדו למתקפה ע"י מכירתם לקנטאקי פרי צ'יקן. רק תוכי אחד נותר וכיום הוא משחק בפרסומות של בזק ובהצגות ילדים+פודופילים בקניונים ברחבי הארץ.

השעון הדובר אכן העלה את הפופולאריות של כת 666, שכן עם ישראל הוא עם עצלן וטיפש שאין לו כוח להסתכל בשעון, ולכן להתקשר אליו נשמע לו הגיוני למדי. השעון הדובר הפך לפופולארי גם בקרב מורות למתמטיקה שחשו בודדות והתקשרו אליו על מנת שיארח להן חברה. ההטרדות ההולכות וחוזרות מצד המורות למתמטיקה גרמו לשעון הדובר פוביות, שיצרו חוסר תפקוד ופרנויות, ולכן הוא לא היה מסוגל לתת את השעה הנכונה ולעיתים טען שהוא חיפושית. על מנת לפתור בעיה זו, הוא החליף מספר. המספר החדש לא נמסר בהודעה גלויה לציבור משתמשיו ולכן השפעותיו על פופולאריות כת השטן ירדו.

לעומת הכישלון שנחלו שתי התוכניות הראשונות, התוכנית השלישית הצליחה מעבר לציפיות של חברי הכת- המתיחות הטלפוניות יצרו עומס על הקווים וגרמו לירידה בערכה העצמית של המרכזניות. כתוצאה מכך (ומהעלות הגבוהה של השימוש בשירות זה שהתגלתה כעבור כמה חודשים עם החשבונות) לא נותרו חברים בכת 144 מלבד המרכזניות והכת נעלמה.

[עריכה] שובן של המרכזניות

המתיחות הטלפוניות לא פסקו למרות שנעלמה הכת, אלא הפכו מנהג נפוץ בין בני נוער. רבות מין המרכזניות נאלצו ללכת לטיפול פסיכיאטרי, וחלקן אף התאבדו. אלו שהצליחו להחזיק מעמד החליטו שיש צורך בתוכנית. הן יזמו מסע תעמולה אדיר, שכוון לתאריך 14.4 - בשם הכת שמטרתו היתה ליזום יום מתיחות בין לאומי בו מותר למתוח את כולם, במטרה שהמותחים ימצו את יצר המתיחות שבהם ביום זה ויפסיקו להטרידן בשאר ימות השנה. לצערן יום זה כבר נתפס ע"י "היום השחור - היום לאנשים בודדים בדרום קוראה (יום בו הם חוגגים עם עצמם את זה שאין להם עם מי לחגוג)", אז הן נאלצו להוריד 4 אחד והתאריך נהפך ל 1.4 .

[עריכה] מהלך התוכנית

כל הארץ עשתה מתיחות (מתוחכם הא?) וזה לא עזר. אבל לפחות המרכזניות יכולות להתנחם בכך שביום אחד בשנה כולם יודעים איך הן מרגישות, וכעט הן פונות אל הועדה לעיניינים לא חשובים על מנת לשנות יום זה ליום "הזדהות נפשית עם המרכזניות", אך כתגובה מסרה הוועדה שהיא עסוקה מידי כרגע, והיא תחזור אל הבקשה ברגע שיגמרו לכתוב את פיזיקת הקוונטים של נעלי בית בסין.

כלים אישיים