FANDOM


הערה: כותב ערך זה הינו חנון או מחונן או שניהם

ערך זה פילוסופי! נא -

 • לומר דברים מטומטמים כמו: הכדור הוא עגול ולכן הוא חלקלק
 • לשתות מיץ עשבים שהמליצו עליו בערוץ הבריאות
 • להלל את השטן
 • לפתור תרגילי חשבון בהנאה
 • להעריץ את ויקטור בטטה

בזמן קריאתו. בתודה בני גורן.

כמו כן, מומלץ לאכול את האף של עצמך אחרי 48 שעות מתום קריאתו.
בנוסף, ארגון הטישו המשומש קובע כי ערך מלא בנזלת של עודד מנשה.


"האר דאר המעבדים שלנו מהירים יותר ב5Hz"
~ ילדון עם מעבד אינטל על AMD
"גם מעבד וגם מחמם חדר, מבריק!"
~ אל גור על מעבדי AMD


AMD (בעברית חמודי קמין בע"מ) הינו תאגיד אמריקאי אשר מתמחה בתכנון וייצור מיקרו פרוססורים ומעבדים גרפיים אך ידועה בתור יוצרת המלוואח. מקור שם החברה מגיע מבעליה אמדה אמדון. לחברה יש נטיות להאשים חברות אחרות כגון אינטל ואיןוידיה על כל בעיותיהם בטענות כגון "הם תבעו אותנו בגיל שש" ו"הם גברים לבנים עם פריוילגיות". החברה עם זאת אף פעם לא נלקחה ברצינות ועדיין נחשבת האלה שאתה קונה מהם רק כי הם זולים.

הקמה והיסטוריהעריכה

החברה נוסדה על ידי אמדה אמדון כפי שצויין בפסקה מעל ועם עזרתם של כמה מחבריו שרצו לקבל קצת כסף ובתמורה היו מציעים לו את עזרתם הטכנית ואת נשותיהם. כשאמדה החליט לקדם את החברה ממצב של סתם כמה אנשים במוסך לחברה של ממש הוא קודם כל פנה לחברת אינטל בבקשה להיות חברת בת שלהם. לאחר שאינטל סירבו הוא יצא למסע נקמה ברחבי הבניין של אינטל בחיפה. הוא הצליח לשסות כ87 הייטקיסטים שבמקרה היו שם ונעמד מול הבוס הסודי של אינטל. הוא נעץ בו מבט אכזרי. הקרב הגורלי שעמד לשנות את גורלו של אמדה לנצח. הקרב הגדול שבו לא יוכל להכשל. הקרב שבו ירכוש את כבוד אביו האבוד. אמדה נכשל וברח ביבבות הביתה. הוא לא הפסיד הוא פשוט החליט שזה מלחיץ מדי ונשבע שמאז לא יעסוק במלחמה אלא רק בייצור תנורים ביתיים.

השנים הראשונותעריכה

לאחר הלא הפסד הגורלי אמדה עבר לפתח תקווה על מנת לרכוש משרד אשר יוכל להכיל יותר משני עובדים ואת אמו של אמדה. לאחר ככמה ימים של חיפושים הוא מצא בניין נטוש שעמד למכירה במחיר זול מאוד, הבניין נקרא ''הבית הלבן''. לאחר הרכישה אמדה התחיל לגייס עובדים והצליח במשימה זאת. לאחר כ18 חודשי עבודה הם הצליחו להוציא לאור את ארכיטקטורת X69 אשר נתנה מספר רב של יתרונות מעבר למערכות 32 ביט של התקופה. המערכת ידעה לספור תאריכים מעבר לשנת 2000 ואפילו בעזרת תכנות יעיל יכלה לחשב שטח מעגל ולבנות מבני ענק דמויי פירמידה. המערכת נקלטה בהצלחה רבה ונקנתה על ידי חברת אינטל על אף הסכסוך ביניהם. לרוע מזלם של כל העובדים הבניין נשרף בעקבות ניסוי שעשו הנקרא AMD X4 ARCHITECTURE. אמדה לא בזבז זמן וישר ניגש לחיפושים אחר משרד חדש. הוצע לו בניין על ידי חברת סאונות פינית אשר נתנה לו אותו בתנאי שיספק מערכות חימום לכל הסאונות שלהם, אמדה הסכים וכל העובדים ישר ניגשו לעבודה.

רכישת ATIעריכה

"זהו המהלך שאני הכי גאה בו"
~ אמדה אמדון על רכישת ATI

בשנת 1998 AMD רכשה את חברת ATI אשר ייצרה מעבדים גרפיים, במטרה להרחיב את החברה שלהם למצב של אימפריה ולהגיע לשליטה עולמית. לאחר הרכישה פותחה בעזרת החברה סדרת כרטיסי מסך אשר יכלו בנוסף ליכולות הגרפיות האדירות שלהם, גם לחמם חדרים ולשמש כמערכת הסקה מרכזית בחדרי מחשבים ובמסיבות LAN. אמדה חשף בציבור שזה הוא המהלך שהוא הכי גאה בו במשפט "זה הוא המהלך שאני הכי גאה בו". הסדרה לא נחלה הצלחה גדולה כמו ארכיטקטורת X69 אך עדיין זכתה לתשבוחות רבות על ידי מגוון חברות.

תחרותעריכה

התחרות הראשית שלהם, איןוידיה הכריזה על יחסי ידידות עם AMD, מה שהרגיז את אמדה שלא חשק בשלום והוא יצא לחבל בפרוייקט החדש שלהם בעזרת קירור נוזלי. לאחר מכן נודע לו שחבלתו נכשלה ושכרטיס המסך super black titanator ZX הוכרז ירוק ונכשל בחייב עקב התמכרות לכך. איןוידיה שחררה מיד לאחר מכן כרטיס בשם TITAN Z אשר הוא פחות מגניב בשם, אך יעיל בצריכת החשמל. בזירת המעבדים אינטל הינה המתחרה היחידה של AMD, אך היא הרבה יותר מצליחה בעקבות שימוש בתביעות ובחרם כלכלי. ישנם יחסי שנאה בין אינטל לAMD וכל שנה אחת החברות מוציאה מעבד חדש יותר וחזק יותר.

המצאת המלאווחעריכה

ביום אחד בשלהי 2004 אמדה אמדון ראה חזיון על בצק משוטח ורסק עגבניות, מה שהצית את תשוקתו ליצירת המזון המושלם. לאחר זמן מה החליט שהוא חייב להגשים את חלומו וגייס את כל החברה על מנת ליצור את משטח הבצק המושלם. לאחר שנים של מעמק מחפיק וייצור חוזר וחוזר של אבות טיפוס הצליחו החברה לייצר מאכל מושלם, הם קראו לו המלוואח. המאכל משתמש בנוסחת

$ Teiman * Xtreme + 5*alim = 10 Batzek $

הנוסחה מעורערת כיום על ידי מדענים אך עדיין לא נמצאה הוכחה להיותה שגויה.

תרומות אחרות של החברהעריכה

 • המצאת הטלוויזיה בצבע.
 • גילוי הויקינגים.
 • סדרת הטלוויזיה בוב הבנאי.
 • תמיכה בנאצים.
 • חברת איגור מחשבים.
 • אמצעי הסקה מתוך המחשב.
 • מטוסי מיג 31.

ראו גםעריכה

מחשב
חנון
מעבד

קישורים חיצונייםעריכה

אתר המציג את יכולות החישוב של מעבדיהם